Одним з найбільш давніх видів ритуальної архітектури вважається стела – надгробна кам’яна вертикальна плита з нанесеним на неї портретом та написами. Багато людей помилково звикли вважати, що стели встановлюються на місцях масових поховань, як знак скорботи – насправді цю функцію викокує обеліск. Спеціалісты нашої майстерні розроблять згідно вашого замовлення оригінальний ескіз стели.
Перші стели, які з’явилися у Стародавній Греції (слово має грецьке походження) виготовляли як з каменю, так і з дерева – в залежності від матеріального становища покійного. На поверхню наносили ім’я померлого та його батька. Якщо стела встанавлювалась на могилі жінки, обов’язково вказували ім’я чоловіка. Декор перших стел був достатньо простим, портретів та зображень не було. Більш заможні люди з пливом часу почали прикрашати стели на могилах померлих родичів розписом та різьбою.
Широке розповсюдження стели отримали у Китаї, їхня популярність збереглася до наших днів. Ефектні прямокутні надгробні плити, поміщені на спини велетенських кам’яних черепів, встановлювали на могилах членів імператорської родини та найбагатших людей країни. Сьогодні такі стели можна побачити на місці поховання комуністичних лідерів.
Сучасні моделі стел відрізняються великою різноманітністю форм, матеріалів виготовлення, можливою висотою, конфігурацією і т.д. Найчастіше їх, як і інші види пам’ятників, виготовляють з натурального мармуру або граніту. За допомоги ручного або машинного гравірування на кам’яну поверхню наносяться зображення покійного, біографічна інформація, епітафії і т.д. Крім того, традиційно саме стела встановлюється на могилах ветеранів, трагічно загиблих на бойовому посту військовослужбовців.