Як доглядати за пам’ятником з чорного граніту?

Чорний граніт – ідеальний камінь для створення лаконічних меморіальних композицій. Це класичний варіант матеріалу, який підходить як для виготовлення традиційних форм надгробків, так і для авторських ексклюзивних проектів. Чорний граніт – дуже міцний камінь, здатний витримати різкі перепади температури, осінні дощі, сильні вітри. Зберегти початковий зовнішній вигляд виробу в ідеальному стані на довгі роки допоможе дотримання простих рекомендацій.

Тонкощі та нюанси

Пам’ятники з чорного граніту достатньо ретельно очищати м’якою фланелевою ганчіркою, змоченою у звичайному мильному розчині. Після цього слід промити камінь чистою водою та насухо протерти тканиною. Жорсткі щітки, абразивні матеріали та хімічно активні речовини можуть завдати непоправної шкоди поверхні, використовувати їх категорично заборонено!

Якщо на пам’ятнику з’явились маленькі тріщини та подряпини, замажте їх спеціальною шпаклювальною масою під колір каменю, а потім ретельно відполіруйте. Нанесену на пам’ятник фарбу видаляють розчинником, після чого очищені ділянки промивають водою.

Для захисту пам’ятника від вологи, виділень рослин, що ростуть поруч, на попередньо очищену поверхню граніту наноситься біозахисний розчин.

Завершуючим етапом є спеціальна поліровка. Засоби, призначені для обробки каменю на основі воску, підкреслюють колір та надають пам’ятнику блиск. Однак обробляти поліроллю портрет або малюнок не можна.

При регулярному своєчасному догляді пам’ятники з натурального чорного граніту зберігають бездоганний зовнішній вигляд на довгі роки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *