Технологія гравірування на пам’ятниках

Гравірування використовується для нанесення на пам’ятник фотографій, текстових написів та малюнків. І якщо ще кілька десятиріч тому була відома лише одна технологія гравирування поверхні мармуру та граніту, то сьогодні для оформлення надгробків використовується декілька способів.

Ручне гравірування. Класична технологія, яка з’явилась у сфері ритуальних послуг ще в середньовіччя. Є дуже складним і ретельним процесом. Кінцевий результат роботи залежить від майстерності та досвіду художника-гравера. Виконується за допомоги долота, зубила та молотка. Малюнок складається з ретельно прописаних глибоких рел’єфних борозд, завдяки чому написи та зображення зберігаються незмінні сотні років. Ручне гравірування унікальне і тому дорого коштує.

Комп’ютерне гравірування. Перенос зображення на поверхню пам’ятника виконується за допомоги спеціальних комп’ютерних програм та сучасного обладнання. Перевага данного способу –  близька до стовідсоткової ідентичність перенесеною на камінь фотографії з представленим оригіналом. Комп’ютерне гравірування також дозволяє наносити на могили QR-код, який зчитується мобільними пристроями. При скануванні квадратної піктограми відкриється сторінка в інтернеті, де розміщена повна інформація про поховану тут людину. Сьогодні розміщення QR-коду – це еще один спосіб увічнити пам’ять про близьких для нащадків.

Піскоструйне гравірування. Зображення завантажується на комп’ютер та обробляється. Потім з клійкої плівки вирізаються за допомоги ріжучих плотерів на основі ескизу трафарети. Плівка розміщується на камені, оператором регулюється глибина гравірування. Далі трафарет обдувається направленим струменем кварцевого піску або іншим абразивом у спеціальній камері. Перевага піскоструйного гравірування у великій глибині проникнення. Однак таким чином неможливо перенести на пам’ятник фотографії, а тільки зображення, написи, релігіозні символи.

Лазерне гравірування. Цей метод дозволяє детально та чітко передати будь-яке зображення або фотографію, а також провести попередню обробку з приєднанням різних елементів. Зображення передається з комп’ютера безпосередньо на лазерний апарат, який випалює його на поверхні шляхом формування строго перпендикулярних борозд. Лазерний промінь має спеціальну форму та налаштований імпульс, що забезпечує кінцеву високу якість та дозвіл фотографії. Недоліком лазерного гравірування є невелика глибина, тому з часом зображення буде поступово затиратися.

При виборі методу гравірування на пам’ятнику подивіться приклади робіт та зверніться за професійною консультацією у ритуальні майстерні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *