Надгробні пам’ятники — спадщина стародавніх традицій та культури

Усі світові та менш відомі релігії передписують своїм послідовникам канони не тільки праведного та богоугодного життя, але й певні ритуали, які проводяться над новонародженим, людьми, що вступають в брак, а також над померлими. Крім того, існує певний кодекс правил для здійснення обряду поховання.

Будь-яка релігія та культура передписує відноситися з шаною до тих, хто вже покинув цей світ. Відоме прислів’я «Про мертвих або добре, або нічого» увійшла в обіг неспроста. Християнство, мусульманство, буддизм, індуїзм та іудаїзм передписують покаяння в гріхах перед обличчям смерті та вважають, що після смерті душа людини підвласна тільки суду Божому і нікому крім нього не дозволено брати на себе ці функції.

В Україні, як багатонаціональній та відповідно багатій на різні культури державі, склалися свої традиції установки надгробних пам’ятників під взаємним впливом різних культур.

Релігією більшості населення сучасної України є християнство, з відгалуженням католічної та православної гілок. Незважаючи на всі відмінності, похоронні звичаї та обряди католіцизму та православ’я дуже схожі. Християнство, до речі, як іудаїзм, вважає тіло храмом душі, тому несхвально відносяться до кремації, але все ж таки припускають її як можливий варіант.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *